2009. február 19.

Patika!

Hehehehe!!! Igen, a gyerekszoba ajtajára már akár ezt is kiírhatnánk!

Ma délelőtt eszembe jutott, hogy a jó múltkorokban, amikor leírtam, hogy milyen szereket kap Csengusom, Judit megjegyezte, hogy nem lehet könnyű ezt fejben tartani... :D Hát akkor sem járt messze az igazságtól. Mára a meglévők mellé 3 újabb golyós fiolával gazdagodtunk. És csak 1-től búcsúztunk, az apistól! :D :D Hehehehe Nem vicc, táblázatban vezetem, mikor melyiket kapta meg. :P

És akkor az újakról:

Az ekcéma kezelésére még pluszban:

LYCOPODIUM CLAVATUM CH9 / hétköznaponként 2 x 5 golyó
Kapcsos korpafű.

Javallatok: Nyombélfekély, emésztési panaszok, gyomorégés, acetonos hányás, alhasi puffadás. Vesekő, epekő.
Jellemzők: Aggodalmaskodó, ingerlékeny, az édességet kedveli, korán öregedő, őszülő egyének alkati szere.
Jobboldali szer (tünetek jobboldalon jelentkeznek vagy jobbról balra terjednek).
Tünetek: Sárgás bőrszín, ráncos, öreges arc. Viszkető kiütések a bőrön, melyet véresre vakar. Erősen puffadt has, teltségérzés röviddel az étkezés után. Gyakori vizelési inger, kis mennyiségű, zavaros vizelet. Vesekőre való hajlam. Száraz, mélyről jövő köhögés éjjel-nappal. Tapadós, hagymaszagú verejték.
Javul: Mozgásra, friss levegőre, ha meglazítja derekán az övet.
Romlik: Melegtől, 16-20 óra között, ha ellentmondanak neki.
Ezt leginkább esetleges emésztési problémák kezelésére kaptuk, mivel az ekcéma gyakran emésztési gond tünete!
forrás: Natúrsziget


Immunerősítés céljából pedig a következő szereket javasolta:

Oscillococcinum / szombatonként 1 x 1 adag
Állati eredetű szervkivonatot tartalmazó homeopátiás gyógyszerkészítmény.

A szer kacsa szívéből és májából készül.
Biológusok és járványügyi szakértők megfigyelték, hogy a kacsák nyolcvan százalékának bélcsatornájában az összes influenzavírus megtalálható, és minden bizonnyal az Oscillococcinumban meglévő vírusok mikrodózisának köszönhető, hogy érvényesül a szervezett öngyógyító törekvése.


ECHINACEA ANGUSTIFOLIA CH5
/ naponta 1 x 5 golyó 1 hétig, majd 1 hét szünet
A bíbor kasvirág (Echinacea angustifolia és Echinacea purpurea)

Észak-Amerika egyik legnépszerűbb gyógynövénye, eredetileg az indiánok alkalmazták. A vadon élő növények megtalálhatók a közép-nyugati prérin, például Texasban.
Az echinacea sok betegség gyógyításában játszik fontos szerepet, mert olyan alkotóanyagokat tartalmaz, amelyek serkentik az immunrendszert. A növényből készült kivonatban például megtalálható a gyenge antibiotikus hatású echinakozid és az echinacein gyulladáscsökkentő anyag.A természetgyógyászatban virágos-leveles hajtásait, leveleit és gyökerét is használják, főleg gyulladással járó bőrfolyamatok, nehezen gyógyuló sebek, krónikus fekélyek esetén alkalmazzák. Felhasználás formái: vizes-alkoholos kivonat, kenőcs, présnedvet tartalmazó készítmények, tabletták vagy kapszulák
A homeopátia is kihasználja a növény immunstimunáló és gyulladásgátló hatását 2-4-6 DH-s, illetve 5 CH hígításban, ennél nagyobb töménységben azonban a kasvirágból készült szer csökkenti az immunrendszer működését. A kísérletek alátámasztották az Echinacea jelentőségét a súlyos fertőzések és gennyedések kezelésében, nagyon előnyösen egészítheti ki ugyanis a súlyos és makacs gennyedéssel járó elváltozások hagyományos vagy homeopátiás kezelését.
A gyerekeknek a gyermekkorban átvészelt betegségekre immunrendszerünk megfelelő működése érdekében szükségük van. A homeopátiás kezeléssel azonban megadhatjuk nekik annak lehetőségét, hogy a szervezetük felkészültebben várja a fertőzéseket. Ezért javasolható az Echinacea nevű szer a fenti hígításokban. Naponta kétszer öt golyót kell két hétig adni, majd két hét szünetet kell tartani és utána ismét adni. Ezt a szert soha nem szabad ilyen potenciában folyamatosan, megszakítás nélkül adagolni.
forrás:Gyermekgyógyászat és homeopátia


Egyszerűen fantasztikus, hogy megtaláltuk a Doktornőt! :) Mert azon túl, hogy nagyon kedves, és aranyos, és Csenge is imádja, és együtt működik vele a vizsgálatok során.... stb, stb, stb, egyértelmű, hogy ért ahhoz, amit csinál. Mióta hozzá hordjuk KicsiLányt, sokkal könnyebb kordában tartanunk ezt a dögöt. Persze, fellángolások vannak, és lesznek is, de nyugalommal tölt el, hogy van egy orvos, aki ismeri a kórt, ismeri Csengét, és ha kedden délután időpontot kérek, akkor szerda estére kapok!!! Komolyan mondom, nem tudok elég hálás lenni Neki! (És csak zárójelben, a teljesség igénye miatt, nem a pénzért! Tapasztalom!!!!)

5 megjegyzés:

Hello Kitty írta...

Egy jó doki tényleg nagy kincs!
Nagyon örülünk hogy rá találtatok!

Köszönöm a játékba invitálást!
Most épp nem vagyok valami jó passzban de talán valamikor megcsinálom!
Puszilunk benneteket!

Hello Kitty írta...

Egy jó doki tényleg nagy kincs!
Nagyon örülünk hogy rá találtatok!

Köszönöm a játékba invitálást!
Most épp nem vagyok valami jó passzban de talán valamikor megcsinálom!
Puszilunk benneteket!

agika írta...

Visszanézegettük az előző bejegyzéseket is:) Nagyon szép hóembert építettetek!:)))

A videók is jók:D

Sajnos az ekcéma Daninál is előjött amikor kiderült,hogy valószínű tejérzékeny:( Amióta diétázunk azóta szerencsére nem volt,de azt hallottam ilyenkor télen hajlamosabbak a gyerekek rá a hideg és a fűtés miatt is;)Reméljük használnak a homeos bogyók;)

Puszi:Ági

Bianka és Karina írta...

Jaj szegények.:((
Dee,ha segít akkor inkább a notesz!;))
Mi is a ECHINACEA ANGUSTIFOLIA-t szedjük ösztől tavaszig.:))
Tavaj is nagyon jól bevált,és az ídén is ez segít.:))

Pusza!

Unknown írta...

Egy jó orvos nagy kincs! Amelyik nem jó vagy nem valami emberbarát annak hiába is fizetnél. Aki szívvel-lélekkel gyógyít annak meg szívesem adod!;)
A lényeg, hogy hassanak ezek a golyók és szép legyen a bababőr!:-);)